درمان خانگی دیابت با ژل رویال

درمان خانگی دیابت با ژل رویال در سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گفته است. ژل رویال باعث کاهش قند خون شده و بخش های تولید کننده انسولین در بدن را حساس تر می کند. در نتیجه  تولید انسولین در بدن افزایش پیدا میکند.

 مطالعات متعدد روی بیماری دیابتی نوع 1  نشان میدهد که مصرف ژل رویال باعث می شود که اثر حفاظتی روی لوزالمعده ایجاد شود. در نتیجه لوزالمعده بهتر می تواند روی تولید انسولین تمرکز کند . در یک مطالعه بالینی 6 ماهه روی افراد مبتلا به دیابت نوع 1 مشخص شد که مصرف ژل رویال در 6 ماه باعث می شود که قند خون افراد تا 20 درصد کاهش پیدا کند . منبع : healthline.com

تاثیر ژل رویال بر قند خون

ژل رویال ترکیبات مهمی را در داخل خود دارد . همین امر سبب می شود که این ژل در مدیریت قند خون عملکرد مناسبی داشته باشد . این ژل باعث می شودکه انتقال گلوکز به سلول ها بهتر انجام شود در نتایج در فرآیند عملکرد انسولین تاثیر مثبت دارد . همچنین این ژل درتنظیم زن هایی که برای تنظیم گلوکز ایجاد میشود دخیل است و نقش تعدیل کننده گلوکز در بدن را ایفا میکند که برای بیماران دیابتی این امر بسیار مفید است .

تاثیر ژل رویال بر قند خون
تاثیر ژل رویال بر قند خون

درمان خانگی دیابت با ژل رویال

استفاده از ژل رویال به مقدار 3 گرم در روز و به مدت 8 هفته باعث میشود که قند خون ناشتا افراد مبتلا به دیابت نوع به مقدار مناسبی کاهش پیدا کند . با این حال در خصوص تمام افراد نمی توان از این موضوع استفاده کرد چرا که متابولیسم بدن و عوامل تاثیر گذار در دیابت در افراد مختلف است
ترکیبات شیمیایی ژل رویال همچنان ناشناخته است .با این حال می دانیم که این ژل از آب ، کربوهیدرات ، پروتئین و چربی تشکیل شده است . تاثیر سلامتی ژل رویال در بدن انسان به دلیل وجود پروتئین ها و اسید های چرب منحصر به فرد آن است . پروتئین های تشکیل دهنده ژل رویال شامل 9 پروتئین گلیکوپروتئین هستند که به همراه چندین ویتامین B و مواد معدنی کمیاب ژل رویال را تشکیل داده اند .
ژل رویال به دلیل داشتن مواد معدنی آلی و آنتی اکسیدان های قوی به عنوان یک داروی ضد التهاب شناخته می شود .همچنین برخی مطالعات نشان می دهد که این ژل روی سطح کلسترول بدن نیز تاثیر مستقیم میگذارد و باعث کاهش ان می شود . همچنین این ژل برای ترمیم زخم ها نیز مناسب است .

برای خرید ژل رویال طبیعی باید از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید نمایید. درهنگام خرید از فروشنده درخواست نمایید که برگه ازمایش محصولات زنبور عسل را به شما نمایش دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.