خرید ژل رویال

ژل رویال چیست ؟

ژل رویال که با نام شاه انگبین نیز شناخته می شود، ترشح شیری رنگی است که توسط زنبورهای عسل کارگر تولید می شود. معمولاً حاوی حدود 60 تا 70 درصد آب، 12 تا 15 درصد پروتئین، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی و 2 تا 3 درصد ویتامین، نمک و اسیدهای آمینه است. ترکیب آن بسته به جغرافیا و آب و هوا متفاوت است. این محصول نام خود را از این واقعیت گرفته است که زنبورها از آن برای رشد و پرورش ملکه زنبور عسل استفاده می کنند. برخی افراد از شاه انگبین به عنوان دارو استفاده می کنند. ژل رویال با نام های Apis mellifera ، بزاق زنبور عسل ،ژله رویال، عسل ملکه، ژل ملکه، شیر زنبور عسل ، Lait des Abeilles یا ژل زنبور عسل نیز شناخته می شود.

مواد تشکیل دهنده ژل رویال

تجزیه شیمیایی ژل رویال حضور مواد زیر را در آن اثبات کرده است:

 • آب (بیشترین مقدار)
 • کلاژن
 • کربوهیدرات
 • پروتئین (قسمت عمده آن آلبومین و گلوبولین است)
 • اسید های آمینه ضروری که 8 نوع آن در این ژل موجود است.
 • از جمله اسید های چرب غیر اشباع موجود در آن می توان به هیدروکسی و دکانوئیک اسید (HAD10) اشاره نمود که تنها در شاه انگبین دیده شده و خواص اعجاب انگیزی را در بر دارد.
 • استیل کولین
 • مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، سیلیسیوم، فسفر
 • ویتامین های گروه B9,B12,B1,B2,B3,B5,B6,B7,B8,A,C,E.

مشخصات ظاهری و فیزیکی ژل رویال

رنگ : زرد کمرنگ
عطر و بو : تند و شدید
طعم : ترش
شکل ظاهری : ژلاتینی

ژل رویال
ژل رویال چیست؟

خواص ژل رویال

1- حاوی انواع مواد مغذی بسیار مفید برای بدن است
ژل رویال از آب، کربوهیدرات، پروتئین و چربی تشکیل شده است . ترکیب شیمیایی کامل شاه انگبین ناشناخته است ، اما تصور می شود که تاثیرات مثبت آن بر سلامت ناشی از پروتئین ها و اسیدهای چرب منحصر به فرد آن است . شاه انگبین همچنین حاوی چندین ویتامین B و مواد معدنی است.با این حال، ترکیب مواد مغذی به طور قابل توجهی بین منابع شاه انگبین متفاوت است. منبع:healthline.com

برخی از ویتامین های موجود در شاه انگبین عبارتند از:

 • تیامین (B1)
 • ریبوفلاوین (B2)
 • اسید پانتوتنیک (B5)
 • پیریدوکسین (B6)
 • نیاسین (B3)
 • اسید فولیک (B9)
 • اینوزیتول (B8)
 • بیوتین (B7)

این مواد مغذی برخی از مزایای بالقوه ژل رویال را برای سلامتی فراهم می کنند. شاه انگبین حاوی آب، کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین B و مواد معدنی کمیاب است. پروتئین ها و اسیدهای چرب منحصر به فرد آن ممکن است دلیل مزایای بالقوه آن برای سلامتی باشد.

2- شاه انگبین اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را ارائه می دهد.
ژل رویال التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد. در مطالعات و آزمایش های متعدد، اسیدهای آمینه خاص، اسیدهای چرب و ترکیبات فنلی موجود در شاه انگبین نشان داده اند که دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی هستند. علاوه بر این ، چندین مطالعه و بررسی دیگر نشان می دهد که میزان مواد شیمیایی پیش التهابی آزاد شده از سلول های ایمنی تحت درمان با ژل رویال کاهش می یابد

3- با تأثیر بر سطح کلسترول، خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد
مطالعات و آزمایش های انجام شده روی انسان نشان می دهد که ژل رویال به طور مثبتی بر سطح کلسترول تاثیر گذار است. درنتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. پروتئین های خاص موجود در شاه انگبین به کاهش کلسترول کمک می کنند. تحقیقات و آزمایش های انسانی نشان داده که سطح کلسترول را با مکمل های شاه انگبین کاهش پیدا میکند.

4- ژل رویال به ترمیم زخم و ترمیم پوست کمک می کند
این ژل ( هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی ) به ترمیم زخم و سایر بیماری های التهابی پوست کمک می کند. شاه انگبین دارای خواص اثر ضد باکتریایی است که می تواند زخم ها را تمیز و عاری از عفونت نگه دارد. دربررسی ها و ازمایشات مشخص شده است که شاه انگبین باعث افزایش مقدار کلاژن موجود در بدن می شود. کلاژن اصلی ترین پروتئین برای ترمیم پوست است . در نتیجه به طور قابل توجهی ظرفیت ترمیم بافت در سلول های انسانی با شاه انگبین افزایش پیدا میکند .

5- پروتئین های خاص ژل رویال فشار خون را کاهش می دهند
ژل با کاهش فشار خون از قلب و سیستم گردش خون شما محافظت می کند. پروتئین‌های خاص موجود در شاه انگبین سلول‌های ماهیچه‌ای صاف را و رگ‌ها و شریان‌ها شل می‌کنند و در نتیجه فشار خون را کاهش می‌دهند.

چگونه باید ژل رویال مصرف کنم؟

اگر تصمیم به استفاده از ژل رویال دارید، آن را طبق دستورالعمل طریقه مصرف روی بسته یا طبق دستور پزشک، داروساز یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی استفاده کنید. از این محصول بیشتر از مقدار توصیه شده روی برچسب استفاده نکنید. شاه انگبین از لحاظ مواد آلی و پروتئینی در درجه بالایی قرار دارد و باید دوز مصرفی روزانه آن کنترل شود.
دوز پیشنهادی روزانه ۱ تا ۵ گرم، به مدت یک دوره ۳۰ تا ۹۰ روزه و سپس ۱۰ تا ۳۰ روز توقف مصرف است. شاه انگبین باید به صورت ناشتا و حداقل ۱۵ دقیقه پیش از وعده غذایی مصرف شود.


خرید اینترنتی ژل رویال، عسل طبیعی، گرده گل و … از بهترین تولید کننده عسل لرستان دارای گواهی زنبوردار نمونه و گواهی کشاورز نمونه استان. با سفارش خرید تلفنی خود را در منزل دریافت کنید! و بعد از دریافت بسته هزینه آن را پرداخت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.