درمان خانگی دیابت با بره موم

درمان خانگی دیابت با بره موم با استفاده از خواص عالی بره موم امکان پذیر است . بر اساس بررسی های انجام شده توسط محققان در بره موم بیش از 300 ترکیب مختلف شناسایی شده است که بیشتر آنها مربوط به شکل های مختلف پلی فنول ها است. پلی فنول ها در واقع آنتی اکسیدان هایی هستند که با بیماری ها مبارزه کرده و در سیستم دفاعی بدن به کار میرود.

خواص دارویی بره موم از هزاران سال پیش و از زمان آشوری ها مشخص شده است . در آن زمان یونان نیز از بره موم برای درمان آبسه استفاده می کردند . آشوری ها نیز از بره موم برای پوشاندن زخمها و ترمیم آنها استفاده می کردند. مصری ها از بره موم برای مومیایی کردن اجساد خود استفاده میکردند . منبع : biomedcentral.com

خواص بره موم برای درمان دیابت

نکته قابل توجه در خصوص خواص درمانی بره موم این است که بره موم ها بر اساس ترکیبات داخل خود خواص درمانی متعددی را شامل میشود. به عنوان مثال خواص درمانی بره موم ایجاد شده در اروپا با خواص درمانی بره موم ایجاد شده در برزیل تفاوت دارد چرا که پوشش گیاهی این دو منطقه با هم متفاوت است . همین تفاوت های جغرافیای باعث میشود که کارشناسان تغذیه در خصوص خواص بره موم و مزایای آن برای سلامتی تحقیقات دشوار و گسترده ای را انجام دهند .
بر اساس بررسی های انجام شده توسط محققان در بره موم بیش از 300 ترکیب مختلف شناسایی شده است که بیشتر آنها مربوط به شکل های مختلف پلی فنول ها است. پلی فنول ها در واقع آنتی اکسیدان هایی هستند که با بیماری ها مبارزه کرده و در سیستم دفاعی بدن به کار میرود. پلی فنول های ایجاد شده دربره موم ها مانند نوعی سیستم حفاظتی عمل می کند. این سیستم حفاظتی از آنتی اکسیدان های بیشماری تشکیل شده است .
براساس تحقیقات انجام شده بره موم دارای خواص ضد باکتریای ، ضد ویروسی ، ضد قارچی و ضد التهابی است . البته تحقیقات روی بره موم ها به دلیل تنوع بالای انها محدود است با این حال این خواص تقریبا در تمامی بره موم ها مشاهده شده است .

تاثیر بره موم روی دیابت

بر اساس بررسی های صورت گرفته استفاده از بره موم به صورت کنترل شده باعث می شود که سطح گلوکزخون ، فروکتوزامین ، کلسترول کل و تری گلیسیرید به مقدار مناسبی کاهش پیدا کند . این تحقیق نشان می دهد که استفاده از بره موم به صورت صبحانه و ناشتا می تواند قند خون را کنترل کرده و متابولیسم گلوکز و چربی خون را تعدیل کند.

درمان خانگی دیابت با بره موم
درمان خانگی دیابت با بره موم

درمان خانگی دیابت با بره موم

استفاده از بره موم برای کنترل دیابت باید حداقل به مدت دو ماه انجام شود. در طول این مدت باید روزانه در حد 1 گرم بره موم مصرف شود تا مقدار قند خون افزایش پیدا نکند. با این حال برای استفاده از بره موم باید نظر پزشک متخصص تغذیه را جویا شویم .
همچنین در داخل بره موم ترکیب خطای به نام پینوسمبرین وجود دارد که به عنوان داروی ضد قارچ و بهبود دهنده زخم شناخته می شود. در نتیجه از بره موم می توان برای بهبود قارچ ها و زخم ها و حتی زخم های ناشی از سوختگی ها استفاده کرد. . خواص ضد التهابی و ضد میکروبی بره موم باعث می شودکه بتوان ازان درزخم ها استفاده کرد .
مطالعات اخیر نشان میدهد که اگر از بره موم سه بار در روز روی یک زخم استفاده شود سرعت بهبودی زخم به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا میکند . این موارد به افراد مبتلا به دیابت کمک میکند که در صورت بروز زخم در بدن خود ازبره موم استفاده کنند. البته همچنان تحقیقات روی فواید این ماده موثر ادامه دارد و مقدار دوز مشخصی برای استفاده از بره موم اعلام نشده است. باحال بر اساس نظر محققان شما می توانید در هر نوبت از 1 گرم بره موم برای درمان زخم های خود استفاده کنید .
عمل بیولوژیکی بره موم و تاثیر آن روی دیابت بر اساس ترکیبات فعال موجود در آن سرچشمه می گیرد. بره موم از نظر نوع و میزان ترکیبات آلی دارای مدل های مختلفی در دنیا و ایران است. به عنوان مثال بره موم سبز برزیل بهترین نوع است . مهمترین نکته در مسیر تولید بره موم توسط زنبور عسل این است که در محیط پرورش زنبور از مواد شیمیایی و سمی برای پرورش گیاهان استفاده نشود تا بهره موم تولید شده خالص و عاری از هر گونه مواد شیمیایی باشد .

خرید بره موم برای درمان دیابت

بره موم را می توان از داروخانه ها به صورت پماد ، کرم و حتی لوسین دریافت کرد . در این حالت بره موم همراه به ترکیبات شیمیای ارائه می شود. بهتری راه استفاده از بره موم خرید آن به صورت طبیعی است . بره موم را می توان به صورت خوراکی نیز مصرف کرد. بره موم اگر به صورت خوراکی مصرف شود می تواند در درمان زخم های داخلی بدن مانند درمان جوش ها ، زخم های گلو و حتی زخم های معده نیز موثر واقع شود .
نکته قابل توجه در خصوص استفاده از بره موم برای درمان دیابت این است که باید قبل از استفاده ا حتما با پزشک خود مشورت کرده و از بی ضرر بودن استفاده از بره موم برای بیماری خود مطمئن شوید .برای خرید بره موم طبیعی بهتر است از فروشگاه های معتبر اقدام نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.