درمان بیماری قلبی با بره موم

درمان بیماری قلبی با بره موم، مزایای سلامتی بره موم بسیار زیاد است، یکی ازدلایل آن این است که سرشار از آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان داده که این آنتی اکسیدان ها برای سلامت قلب و باز شدن رگ ها بسیار مهم هستند. همچنین این انتی اکسیدان ها باعث می شوند که خون در رگ ها بهتر جریان پیدا کند.

اکسید نیتریک یک ماده بسیار مهم برای سلامت قلب است. پوشش داخلی رگ‌های خونی شما از اکسید نیتریک استفاده می‌کند تا به عضلات صاف اطراف سیگنال دهد که آرام شوند، در نتیجه منجر به اتساع عروق (گشاد شدن رگ‌های خونی) و افزایش جریان خون می‌شود. منبع : firsthealth.com

درمان بیماری قلبی با بره موم

درمان بیماری قلبی با بره موم
درمان بیماری قلبی با بره موم

کاهش در تولید طبیعی اکسید نیتریک نقش مهمی در ایجاد فشار خون بالا دارد. بدون اکسید نیتریک، شما دچار حمله قلبی می شوید. آنزیمی به نام تیروزین هیدروکسیلاز (به اختصار TH) وجود دارد که میزان تولید اکسید نیتریک را کاهش می دهد. محققان دریافته اند که بره موم می تواند TH را کاهش دهد و به نوبه خود فشار خون را کاهش دهد. اگر از فشار خون بالا رنج می برید، ممکن است بخواهید از عسل خام استفاده کنید که حاوی بره موم است، زیرا ثابت شده است که فشار خون را کاهش می دهد.

درمان بیماری قلبی با بره موم و تاثیر بالای آن

مزایای سلامتی بره موم بسیار زیاد است، یکی ازدلایل آن این است که سرشار از آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان داده که این آنتی اکسیدان های خاص می توانند برای ورزشکاران مفید باشند، زیرا آنها از ورزشکاران در برابر گرمای بیش از حد محافظت می کنند.
یک ماده فعال در بره موم که به نام فنتیل استر کافئیک اسید یا CAPE شناخته می شود، این ماده می تواند طیف گسترده ای از فعالیت های بیولوژیکی از جمله آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد ویروسی را تحریک می کند.
بره موم برای کاهش استرس نیز استفاده می شود. استرس گرمایی عامل اصلی خستگی زودرس و کم آبی در بدن ورزشکاران بوده که ممکن است منجر به ایست قلبی و بیماری های قلبی شود.

مقدار مصرف و دوز مصرفی برای درمان بیماری قلبی با بره موم

با توجه به نوع بیماری و خطراتی که شما را تهدید می کند شما میتوانید از مقدار مشخصی دوز مصرفی برای درمان بیماری قلبی با بره موم استفاده کنید. برای شروع بهتر است ابتدا با آزمایشاتی مقدار کلسترول بالا، قند خون و دیگر موارد را اندازی گیری کنید. سپس برای 3 ماه با دوز مصرفی 1 الی 3 قطره (1 الی 3 گرم) عصاره بره موم شروع کنید. بعد از سه ماه مجدد ازمایش ها را تکرار کنید. اگر کاهشی در نتیجه ها حاصل شده بود میتوانید با همین دوز روند درمان خود را ادامه دهید. اگر نتایج آزمایش های دوم بالاتر از نمونه اولیه بود باید مقدار دوز بره موم را افزایش دهید.

موارد منع مصرف بره موم

در صورتی که به عسل، بره موم، گرده گل، ژل رویال، نیش زنبور عسل و موارد این چنینی حساسیت و آلرژی دارید بهتر است از مصرف این ماده غذایی پرهیز کنید.

بره موم به عنوان یک داروی کمکی شناخته می شود و شما باید در طول روند درمان خود از داروی تجویز شده توسط پزشک نیز استفاده کنید. درصورتیکه میخواهید از بره موم استفاده کنید قبل از آن حتما نظر یک فرد متخصص تغذیه را در این مورد جویا شوید.
در صورتیکه میخواهید از ژل رویال، بره موم، گرده گل و عسل استفاده کند بهتر است از فروشگاه های معتبر که برگه آزمایش را ارائه میدهند، نسبت به خرید عسل طبیعی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.