درمان کلسترول با عسل

درمان کلسترول با عسل! شاید برای شما هم جالب باشد که بتوانید فرآیند درمان کلسترول بالای خود را با یکی از شیرین تره ماده ها بهبود ببخشید. مطالعات جدید نشان می‌دهد که مصرف مقدار مشخصی عسل در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی مفید است.

در آزمایش‌هایی که در دانشگاه ایلینوی آمریکا در Urbana-Champaign انجام شد مشخص شد که عسل دارای مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان مفید است. این مقدار آنتی اکسیدان هم اندازه میوه‌هایی مانند سیب، اسفناج، موز و پرتقال است. نکته قابل توجه این است که برای دریافت آنتی اکسیدانی برابر با دوز مصرفی عسل (چند گرم عسل) شما باید چند تکه میوه بخورید در صورتی که مقدار کمی عسل همان اندازه آنتی اکسیدان را وارد بدن شما می‌کند. منبع : webmd.com

درمان کلسترول بالا

یکی از محققان این آزمایش به نام دکتر Nicki Engeseth اعلام کرده است که مصرف مقدار مشخصی عسل در طول روز به عنوان وعده کمکی، می‌تواند تأثیر بسیار بالایی در افزایش آنتی اکسیدان موجود در بدن شما بگذارد. این مقدار عسل یک رژیم غذایی سالم برای بهبود و درمان بیماری های قلبی و عروقی بوده و به کنترل سطح کلسترول بدن شما کمک زیادی می‌کند.
بر اساس یک آزمایش دیگر که توسط محققان کانادایی انجام شد، مشخص شد که مقدار آنتی اکسیدان عسل، بره موم، ژل رویال و گرده گل بسیار بالا است. این یافته‌ها در نشست سالانه انجمن شیمی آمریکا ارائه شده و بودجه آزمایش‌های گسترده توسط هیئت ملی آمریکا برای تحقیق روی عسل تأمین شد. با توجه به خاصیت‌های درمانی بیشمار عسل می‌توان گفت که مصرف مقدار مشخصی عسل به صورت روزانه می‌تواند باعث بهبود و درمان (LDL) در بدن افراد شود.

درمان کلسترول با عسل
درمان کلسترول با عسل

درمان بیماری های قلبی

درمان بیماری های قلبی و عروقی با داروهای خانگی چند سال است که در بین افراد رواج پیدا کرده است. استفاده از رژیم‌ها و برنامه‌های غذایی برای بهبود کلسترول و کاهش احتمال گرفتگی عروق یکی روش‌هایی است که در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه پزشکان و افراد مبتلا به کلسترول بالا قرار گرفته است.
یکی از راه‌های درمان بیماری های قلبی عروقی استفاده از عسل است. شما می‌توانید به مدت یک ماه روزانه مقدار مشخصی عسل را مصرف کرده و تأثیر آن را در سلامت قلب و کاهش کلسترول خود مشاهده کنید. عسل به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های فراوان، انواع ویتامین‌ها و پروتئین‌ها می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن برای بهبود و درمان خود را تأمین کند.

درمان کلسترول با عسل

شما می‌توانید انواع مختلف عسل را به‌راحتی در بازار پیدا کنید. نکته مهمی که این رابطه وجود دارد این است که شما باید عسلی با کیفیت مناسب پیدا کنید تا قند موجود در آن بیش از حد نباشد. برای درمان کلسترول باید عسل را از فروشگاه هایی خریداری کنید که برگه آزمایش عسل را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.
با این کار دیگر نگران افزایش قند خون و مشکلات دیابتی بعد از آن نخواهید بود. در آزمایش‌های انجام شده توسط Engeseth و دیگر همکارانش دریافتند که اگر مخلوط 4 قاشق غذاخوری عسل را در نیم لیتر آب حل کنید و به مدت یک هفته آن را هر روز صبح میل کنید مقدار کلسترول شما در عرض 5 هفته کاهش پیدا می‌کند. بر اساس نتایج به دست آمده این اولین بار است که برای درمان کلسترول از این ماده غذایی ارزشمند استفاده می‌شود. در این فرایند از عسل به همراه آنتی اکسیدان های فراوانش به عنوان یک دارو برای بهبود و درمان کلسترول بالا استفاده می‌شود.

درمان کلسترول با عسل
درمان کلسترول با عسل

دوز مصرفی عسل

دوز مصرفی عسل برای درمان کلسترول بالا به صورت قطعی مشخص نیست. شما باید در ابتدا کلسترول خود را آزمایش کرده و مقدار آن را مشخص کنید. سپس روزانه از یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط در آب استفاده کنید و آن را قبل از صبحانه میل کنید. این روند درمانی باید 3 ماه به صورت مداوم ادامه داشته باشد. بعد از سه ما می‌توانید کلسترول خود را مجدداً آزمایش کنید اگر در این مدت مقدار آن کاهش پیدا کرده بود دوز مصرفی عسل برای شما مناسب است. اگر مقدار آن افزایش پیدا کرده بود و یا بدون تغییر مانده بود باید دوز مصرفی عسل را افزایش دهید.

مضرات استفاده از عسل

استفاده از عسل باید بر اساس برنامه غذایی زیر نظر پزشک تغذیه باشد. مصرف بیش از حد عسل می‌تواند باعث بروز آلرژی، حساسیت شود. دوز مصرفی عسل برای درمان کلسترول بالا در افرادی که دیابت دارند باید حتماً توسط پزشک معالج مشخص شود. افرادی دیابتی باید در هنگام مصرف عسل نکات ایمنی اعلام شده توسط پزشک را رعایت کنند.
بر اساس تحقیقات و آزمایش‌های مشخص شده است که درمان کلسترول با عسل باید به عنوان یک برنامه مکمل مورد استفاده قرار گیرد و نابودی درمان ها و رژیم‌های غذایی حذف و یا متوقف شوند. شما می‌توانید در کنار رژیم غذایی خود و درمان‌های ارائه شده توسط پزشک از خاصیت درمان کلسترول بالا با عسل نیز استفاده کنید. این کار باعث تسریع در روند درمان کلسترول بالای شما می‌شود.برای خرید عسل طبیعی از فروشگاه های معتبر اقدام نمایید.

  • نوید
  • آذر 24, 1400
  • 293 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...