درمان بیماری پروستات و مثانه با عسل و گرده گل زنبور

درمان بیماری پروستات و مثانه با عسل و گرده گل زنبور

تاثیرات گرده گل زنبور عسل و عسل طبیعی بر روی بیماری های پرستات به اثبات رسیده اما گرده گل چیست و عسل و گرده گل تا چه حد بر چه نوع از مشکلات پروستات تاثیر دارد و آیا منجر به جلوگیری از و بهبود انواع سرطان ها و التهاب پروستات میشود یا خیر؟

 مشکلات پروستات چیست؟

پروستات یک غده مردانه است. غدهٔ پروستات در سراسر دوران کودکی نسبتاً کوچک باقی می‌ماند و در سن بلوغ تحت تأثیر تستوسترون شروع به رشد می‌کنند. این غده در حدود سن ۲۰ سالگی به یک اندازهٔ تقریباً ثابت می‌رسد و تا سن حدود ۴۰ تا ۵۰ سالگی به همین اندازه (حدود ۳۰ سی سی) باقی می‌ماند. منبع

به مرور با افزایش سن پروستات بزرگتر میشود. که این میتواند باعث مشکلات مثانه در برخی از مردها بشود.

مشکلات و بیماری های رایج پروستات

برخی از مشکلات پروستات به شرح زیر است:

مشکلات پروستات و مثانه
مشکلات پروستات مجاری ادرار و مثانه

التهاب پروستات

ورم و درد غده پروستات است که میتواند ناشی از عفونت مثانه باشد. این مشکل در بین پسران نوجوان رایج تر است.

هایپر پلازی خوش خیم یا بزرگی خوش خیم پروستات

BPH یا بزرگی خوش خیم پروستات که معمولا بعد از 50 سالگی در بیش از نیمی از افراد روی میدهد و این تورم غیر سرطانی است.

سرطان پروستات

با نشانه های آن قابل تشخیص است و از طریق آزمایش خون (که بنام PSA یاد می شود) و چک کردن مثانه قابل شناسایی است. سرطان پروستات در میان مردان رایج است ولی خوشبختانه این نوع از سرطان قابل درمان است.

درمان پروستات با عسل و بره موم
اثر بره موم روی درمان بیماری و مشکلات پروستات و معده با توجه به نظر مشتری سوغات اشترانکوه. تمام ارزش این مقاله روی خواص درمانی و مطالب مشابه زمانی است که نتایج آن در عمل ثابت می شوند.

علائم بیماری و مشکل پروستات

در صورت مشاهده یک یا بیشتر این علائم ممکن است پروستات شما با مشکل مواجه شده باشد (منبع):

 •  داشتن مشکل در شروع کردن ادرار؛
 • جریان آهسته ادرار بعد از شروع شدن آن؛
 • ضرورت به ادرار کردن مکرر در طول روز یا شب؛
 • تراوش ادرار بعد از ادرار کردن، یا بین وقفه های تشناب رفتن؛
 • احساس شدید و آنی برای ادرار کردن؛
 • احساس سوزش یا درد در زمان ادرار کردن؛
 • ضرورت به ادرار کردن دوباره بزودی بعد از یکبار ادرار کردن؛
 • آثار خون در ادرار؛ و
 • احساس عدم خالی شدن کامل مثانه بعد از ادرار کردن.

بعضی از این مشکلات ممکن است ناشی از مثانه نباشد. بطور مثال، بعضی دواها ممکن است باعث شود که مثانه مقدار بیشتر ادرار را ذخیره کند. داکتر یا نرس مشاور نگهداری پیشاب تان می تواند شما را در قسمت پیدا نمودن عوامل مشکل کمک کند.

درمان و پیشگیری مشکل پروستات و مثانه

برخی از مشکلات پروستات و تبدیل آن به پروستاتیت علل عفونی و برخی علل سنی دارند. همچنین چون گفته شد با افزایش سن اندازه پروستات افزایش میابد نباید تصور کرد که افراد زیر این سن مبتلا نمیشوند و متاسفانه افراد مبتلا به مشکلات پروستات رو به افزایش هستند

نظر دکتر بابک جوانمرد که در سایت باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شده است:

جوانمرد عنوان کرد: رعایت اصول بهداشتی، کاهش مصرف سیگار، استفاده از میوه جات و مصرف گوجه فرنگی می‌تواند در به تاخیر انداختن بزرگ شدن پروستات نقش داشته باشد. وی یادآور شد: توصیه می‌شود مردان بعد از سن چهل و پنج سالگی به بعد آزمایش‌های سرطان پروستات را هر دو ماه یک بار انجام دهند و توسط اورولوژیست معاینه شوند تا در صورت بروز هر گونه اختلال و سرطان، سریعا تشخیص و درمان شود.

البته اگر شما در معرض خطر خاصی نباشید آیا لازم است که برای تمام بیماری های موجود دائما در مسیر چک آپ باشید؟

درهرحال با اصلاح سبک زندگی، ورزش منظم و تغذیه مناسب نه تنها از بیماری پروستات تا حد بسیار زیاد در امان خواهیم بود، بلکه از بسیاری از بیماری ها در امان میمانیم.

همچنین در مجله اینترنتی سلامت ذکر شده که تاثیر روی بر کاهش ورم پروستات بسیار موثر بوده است

 درمان مشکلات پروستات با گرده گل زنبور عسل

درمان پروستات با گرده گل زنبورعسل
درمان پروستات با گرده گل زنبورعسل

اگر نمیدانید که گرده گل چیست این مقاله را بخوانید: گرده گل زنبور عسل چیست؟ خواص درمانی گرده گل

از مزایای و خواص گرده گل زنبور عسل برای سلامت پروستات و ارتقاع سلامت مجاری اداری و همچنین اثر ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در بیماری های پرستاتیت، درد مزمن لگن (CPPS) و التهاب پروستات (BPH) نام برد.

گرده گل زنبورعسل چیست؟
گرده گل زنبورعسل چیست؟ چگونه گرده گل عسل تولید و جمع آوری میشود؟

استفاده از خواص گرده گل برای درمان بیماری پروستات

خواص گرده گل وابسته به کیفیت گرده و همچنین نوع گرده است. نحوه جمع آوری و نگهداری و منبع تهیه گرده ها از جمله عواملی هستند که بر کیفیت گرده گل تاثیر مستقیم میگذارتند.

آیا گرده گل زنبور عسل میتواند پروستاتیت را درمان کند؟

طبق آزمایشی 26 مرد (36 درصد جامعه آماری) علائم بیماری از بین رفت؛ و 30 نفر (42%) گفتند که بهبود قابل توجهی داشته اند ( از نظر افزایش و سهولت ادرار و…)

آیا گرده گل زنبور عسل میتواند التهاب پروستات یا BPH را درمان کند؟

طبق آزمایشی بیش از سه چهارم مردان یعنی 78% از نظر علائم بهبود قابل توجهی را گزارش کردند.

منبع دو آزمایش فوق از سایت prostate.net میباشد

آیا گرده گل میتواند سرطان پروستات را درمان یا کنترل کند؟

بخشی از تحقیقات موجود درباره خواص گرده گل مربوط به یک شرکت غیرایرانی است که از چهار گیاه خاص گرده گرفته شده. محقیقین گرده گل را یکی از بهترین گزینه های پیشگیری و درمان سرطان پروستات معرفی کرده اند:

For example, a study published in Phytotherapy Research explains how researchers used an extract from bee pollen of Brassica campestris L on human cancer cells, including prostate cancer. The bee pollen extract was strongest against prostate cancer PC-3 cells and seemed to cause cell death (apoptosis). The authors concluded that the bee pollen extract “may be a promising candidate for the treatment of advanced prostate cancer.” منبع

نکات مهم در درمان ورم پروستات با گرده گل

 • برای استفاده از گرده، حتما از میزان بسیار کم، طی یک هفته الی ده روز، میزان مصرف خود را به اندازه توصیه شده برسانید تا بدن شما به آن عادت کند و همچنین از حساسیت نداشتن به آن مطمئن شود.
 • بهترین نوع استفاده گرده گل، بصورت شربت با آب ولرم و عسل است.
 • در استفاده از گرده گل، نظم در مصرف بسیار مهم است.
 • با استفاده از ایام جوانی از گرده گل هم قوای جنسی خود را تقویت میکنید و هم از بیماری های مختلفی جلوگیری میکنید.
 • گرده گل با کیفیت انتخاب کنید. متاسفانه به سادگی کیفیت گل قابل تشخیص نیست. پس به همین علت از فروشندگان معتبر اقدام به خریداری کنید.

اگر درباره خواص و طریقه مصرف و همچنین خرید گرده گل سوال دارید این مطلب را نیز ببینید: خرید گرده گل

خواص درمانی عسل برای درمان بیماری های پروستات

آیا عسل میتواند باعث درمان پروستات شود؟

طبق آزمایش های انجام شده تاثیر عسل در پیشگیری و درمان مشکلات، ورم و التهاب پروستات به اثبات رسیده است. منبع 

 • معموملا عسل ها با کیفیت های متفاوت و اسامی متفاوتی در بازار موجود هستند. تنها روش تشخیص عسل طبیعی آزمایشگاه عسل و یک آزمایش جامع (فاکتور ساکاروز اصلا کافی نیست!) میباشد.
 • عسلی خواص درمانی بیشتری دارد که زنبور در محیطی با تنوع گیاهی تغذیه شده باشد و زنبورداری باتجربه زنبورستان را مدیریت کرده باشد.
 • تنوع اسامی عسل ها و رنگهای مختلف آن بیشتر جنبه بازارگرمی دارد و تنها برای عسلی هزینه پرداخت کنید که تایید کیفیت فعالیت آنزیمی نظیر دیاستاز و اسیدهای آمینه پرولین و… را داشته باشد.

We have shown that honeys and some of their constituents are able to inhibit pro-metastatic properties including migration and invasion in prostate cancer cell lines. This is likely to be related to a blocking of the adhesion process, which has been shown for the first time to be particularly strongly downregulated by honeys, and is a process that contributes to both migration and invasion. Further investigation of the mechanisms of action of honey compound combination effects in metastasis are warranted.

بیماری پروستات چیست؟

برخی از رایج ترین مشکلات پروستات: التهاب ، عفونت پروستات و سرطان پروستات هستندکه در صورت اقدام به موقع تا حد بسیار زیادی قابل پیشگری و بهبود میباشند.

آیا عسل میتواند باعث درمان پروستات شود؟

طبق آزمایش های انجام شده تاثیر عسل در پیشگیری و درمان مشکلات، ورم و التهاب پروستات به اثبات رسیده است. همچنین در تجربیات مختلف درصورت استفاده منظم عسل طبیعی و گرده گل مرغوب، موثر بودن در کاهش التهاب و بهبود پروستات توسط مصرف کنندگان اعلام شده است.

طریقه استفاده از عسل برای درمان پروستات چگونه است؟

با مشورت متخصص، استفاده از عسل حداقل روزی سه نوبت و هر نوبت یک قاشق غذا خوری، در هر وعده یک قاشق چای خوری گرده گل و درصورت عفونی شدن پروستات، بره موم زنبور عسل میتواند موثر باشد.

جمع بندی موضوع درمان پروستات با عسل

خواص عسل و گرده زنبور عسل برای بیماری های پروستات و مثانه: ترکیب عسل و گرده گل میتواند شما را نسبت به بسیار از بیماری ها و همچنین بیماری های مختلف پروستات و مثانه ایمن کند. همچنین در درمان و بهبود علائم آن تاثیرات این دستاورد زنبور عسل به اثبات رسیده. در انتخاب گرده و عسل دقت کنید و در زمان و نظم مصرف آن وسواس به خرج دهید.

۸ دیدگاه دربارهٔ «درمان بیماری پروستات و مثانه با عسل و گرده گل زنبور»

 1. آیا واقعا درمان پروستات با عسل ممکنه؟ یا الکیه
  من پروستات گرید بالا هستم گرده عسل برای پروستات چطور مصرف بشه؟

  1. جناب مرادپور خواص گرده گل برای پروستات و همچنین استفاده منظم عسل در پژوهش های علمی و تجربیات مصرف کننده ها مشخص هست ولی قبل از هر اقدام خودسرانه جهت درمان باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و به هیچ عنوان دوره های طلایی درمانی را با راه حل های خانگی به تاخیر نیاندازید و از موارد ذکر شده به عنوان مکمل درمان بهره ببرید.

 2. عادل قمیشاوی

  باسلام
  من دوماهه کرونایم خوب شده وحس جنسی من کم شده یکبار بعد ارضاع تخلیه نداشتم و دوبار هم تخلیه همراه با لکه های خون بود آیا چه مشکلی هست ۳۶ ساله هستم ؟

  1. سلام دوست گرامی
   حتما باید به پزشک مراجع کنید و جواب یا راهکارهای درمانی رو از سایت ها به هیچ عنوان انتخاب نکنید. چیزی که ما در این سایت سعی در انجامش داریم دسترسی مخاطبین به منابع علمی و تجربی معتبر هست اما نهایتا برای مشکلات مختلف قطعا مراجعه به پزشک در اولویت هست و به هیچ عنوان این موضوع رو دست کم نگیرید و مرحله تشخیص و درمان رو به تاخیر نندازید. گاهی با اقدامهای ساده از مشکلات مهمی به سادگی جلوگیری میشه.

 3. درود
  من گرده ی گل دارم پارسال خریداری کردم
  پدرم عمل پروستات کردن چه میزان در روز و چند وعده مصرف کنند و اینکه اکر از پارسال داشته باشم مشکلی نیست خاصیت خود را از دست نداده؟!!!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *