درمان ناباروری با عسل

درمان ناباروری با عسل یکی از روش های قدیمی در این زمینه است . استفاده از محصولات زنبور عسل محصولات زنبور عسل اثرات مثبتی بر عملکرد تولید مثل پستانداران دارند. بسیاری از ترکیبات محصول زنبور عسل از نظر بیولوژیکی فعال هستند .

محصولات زنبور عسل دارای داروهای آنتی اکسیدان ، ضد میکروبی ، ضد ویروسی ، ضد التهاب ، تنظیم کننده سیستم ایمنی ، ضد قارچ ، ترمیم کننده زخم و محافظت قلبی هستند.مصرف خوراکی با دوز بالا از محصولات زنبور عسل ممکن است بر سیستم تولید مثل تاثیر منفی بگذارد و با قطع درمان اثرات نامطلوب آن کاهش می یابد.منبع : healthline.com

درمان ناباروری با عسل

از نظر تاریخی ، مصریان عسل را برای باروری ارائه می دادند. علاوه بر این ، بسیاری از فرهنگ ها به طور سنتی برای افزایش نشاط در مردان عسل مصرف می کردند. با توجه به محتوای غنی از ویتامین ها ، آهن ، کلسیم ، سایر مواد معدنی، آمینو اسیدها و خواص تقویت کننده سیستم ایمنی ، مشاهدات متعدد نشان داده است که تصور می شود گرده زنبور عسل باعث بهبود کیفیت تخم و باروری و باروری عمومی می شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله درمان خانگی ناباروری با عسل مراجعه کنید.
در مردانی با احتمال ناتوانی جنسی و زنانی با مشکلات مربوط به ناباروری از جمله تخمک گذاری نامناسب، مصرف عسل توصیه شده است. اعتقاد بر این است که برای مردان نابارور یا کم بارور ، نوشیدنی عسل اضافه شده با شیر گرم مقدار قابل توجهی از تعداد اسپرم را بهبود می بخشد.

درمان ناباروری با عسل طبیعی چگونه انجام می‌شود؟

عسل طبیعی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که می‌تواند از بروز ناباروری پیشگیری و جلوگیری کند. خواص درونی عسل باعث تنظیم هورمون‌های مختلف زنانه در بانوان و تقویت اسپرم در مردان شده و به همین علت گزینه مناسبی برای باروری در مردان و زنان است. دقت کنید ناباروری در زنان بسیار پیچیده است و اگر به صورت مداوم از عسل طبیعی استفاده شود، روند درمان بهتری شکل خواهد گرفت.

خواص عسل برای تقویت قوای جنسی

عسل سرشار از ویتامین B ، ماده ای موثر برای تولید تستوسترون است. برخی از برسی ها ارتباط مثبت بین مصرف عسل و غلظت تستوسترون را تایید کرده اند. در مردان مبتلا به ناتوانی جنسی نعوظ ناکارآمد ، این نظریه مطرح شده است که با توجه به محتوای بالای نیتریک در عسل – یک ماده شیمیایی دخیل در رگ که می تواند نعوظ را ایجاد و بهبود بخشد – می تواند باعث بهبود مشکلات نعوذ شده و تا حد زیادی نعوذ را بهبود بخشد .

در مطالعات انجام شده نشان داده شده است که مقدار 100 گرم عسل برای افزایش میزان اکسید نیتریک موجود در خون تا 50٪ کافی است. در صورتی که مبتلا به دیابت هستید و یا نسبت به فرآورده های زنبور عسل حساسیت دارید بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایید. برای خرید عسل طبیعی حتما از فروشگاه های معتبر اقدام نمایید .

  • نوید
  • آذر 10, 1400
  • 320 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...