درمان خانگی بیماری قلبی

درمان بیماری قلبی با عسل یکی از بهترین و طبیعی ترین روش ها است. عسل سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند اسیدهای فنولیک و فلاونوئیدها است. مطالعات انجام شده روی انسان نشان می دهد که آنتی اکسیدان های عسل می توانند به بهبود سطح کلسترول کمک کنند، در نتیجه می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کنند.

عسل اغلب به عنوان گزینه بهتری نسبت به شکر تصفیه شده به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت معرفی می شود. از زمان های قدیم عسل به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است. منبع : healthline.com

درمان خانگی بیماری قلبی با عسل

یکی از اولین دستورات پزشکان طب سنتی برای درمان خانگی بیماری قلبی، تغذیه از عسل در ابتدای صبح و به‌صورت ناشتا است. اگر از افرادی باشید که دائماً برای درمان بیماری های خود به پزشکان طب سنتی مراجعه می‌کنند به‌خوبی وجود عسل در اغلب دستورات و تجویزات آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

عسل حاوی فیبر و چربی نیست به همین دلیل مشکلی برای رگ های خونی ایجاد نمی کند. علاوه براین موارد، عسل سرشار از ترکیبات گیاهی فعال زیستی و آنتی اکسیدان ها است. آنتی اکسیدان ها با کاهش خطر حملات قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان مرتبط هستند. آنها همچنین ممکن است سلامت چشم را تقویت کنند.

درمان بیماری قلبی با عسل
درمان بیماری قلبی با عسل

نکات مهم در درمان بیماری قلبی با عسل

کاهش فشار خون با عسل: عسل کلسترول بالا LDL و تری گلیسیرید را کاهش می دهد و در عین حال کلسترول HDL را افزایش می دهد. آنتی اکسیدان های موجود در آن می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. فشار خون یک عامل خطرناک و مهم برای بیماری قلبی است و عسل ممکن است به کاهش آن کمک کند. به دلیل اینکه عسل حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که با کاهش فشار خون مرتبط است در نتیجه می تواند برای درمان بیماری قلبی مفید باشد.

کاهش کلسترول بالا با عسل : عسل همچنین به بهبود کلسترول کمک می کند سطح بالای کلسترول LDL یک عامل خطرناک و قوی برای بیماری های قلبی است. این نوع کلسترول نقش مهمی در تصلب شرایین و تجمع چربی در شریان‌های شما دارد که می‌تواند منجر به حملات قلبی و سکته شود. چندین آزمایش در سال های اخیر انجام شده که نشان می دهد، عسل سطح کلسترول شما را بهبود می بخشد.

کاهش تری گلیسیرید با عسل : عسل می تواند تری گلیسیرید را کاهش دهد افزایش تری گلیسیرید خون یکی دیگر از عوامل خطر بیماری قلبی است. آنها همچنین با مقاومت به انسولین، محرک اصلی دیابت نوع 2 مرتبط هستند. سطح تری گلیسیرید در رژیم غذایی سرشار از قند و تصفیه شده افزایش می یابد

جلوگیری از بسته شدن عروق قلبی با عسل : آنتی اکسیدان های موجود در عسل دارای تاثیر مفید بر سلامت قلب مرتبط هستند. عسل منبع غنی از فنل ها و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی است. بسیاری از این موارد با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است. همچنین عسل می تواند به گشاد شدن شریان های قلب کمک کنند و جریان خون را به قلب شما افزایش دهند.

جلوگیری از لخته شدن خون در رگ با عسل : عسل می تواند به جلوگیری از تشکیل لخته خون کمک کنند، لخته خون یکی از عوامل مهم در حملات قلبی و سکته است. علاوه بر این، آزمایش هایی انجام شده است که نشان می دهد عسل از قلب در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند.

مقدار دوز مصرفی برای درمان بیماری قلبی با عسل

با توجه به نوع بیماری و خطراتی که شما را تهدید می کند شما میتوانید از مقدار مشخصی دوز مصرفی برای درمان بیماری قلبی با عسل استفاده کنید. برای شروع بهتر است ابتدا با آزمایشاتی مقدار کلسترول بالا، قند خون و دیگر موارد را اندازی گیری کنید. سپس برای 3 ماه با دوز مصرفی 20 گرم (2 قاشق چایخوری) عسل شروع کنید. بعد از سه ماه مجدد ازمایش ها را تکرار کنید. اگر کاهشی در نتیجه ها حاصل شده بود میتوانید با همین دوز روند درمان خود را ادامه دهید. اگر نتایج آزمایش های دوم بالاتر از نمونه اولیه بود باید مقدار دوز عسل را افزایش دهید.

موارد منع مصرف عسل

در صورتی که به عسل، بره موم، گرده گل، ژل رویال، نیش زنبور عسل و موارد این چنینی حساسیت و آلرژی دارید بهتر است از مصرف این ماده غذایی پرهیز کنید.

عسل به عنوان یک داروی کمکی شناخته می شود و شما باید در طول روند درمان خود از داروی تجویز شده توسط پزشک نیز استفاده کنید. درصورتیکه میخواهید از عسل استفاده کنید قبل از آن حتما نظر یک فرد متخصص تغذیه را در این مورد جویا شوید.

در صورتیکه میخواهید از ژل رویال، بره موم، گرده گل و عسل استفاده کنید بهتر است از فروشگاه های معتبری که برگه آزمایش را نیز ارائه میدهند اقدام به خرید عسل طبیعی نمایید.

  • نوید
  • آبان 10, 1400
  • 337 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...