درمان خانگی ریزش مو با گرده گل، خواص گرده گل برای تقویت مو

درمان خانگی ریزش مو با گرده گل ، ژل رویال یا عسل طبیعی، سابقه قدیمی دارد. این محصولات املاح معدنی و عناصری را با خود دارند که لازمه رشد مو هستند. از جمله آهن، فسفر و کلسیم، املاحی هستند که در رشد موها نقش مهمی بازی می کنند.

ضمن این که گرده گل حاوی ویتامین‌ها، اسید‌های آمینه و آنتی اکسیدان‌ها، تشکیل‌دهنده پروتئین‌ها و ترکیبات تقویت‌کننده و همچنین افزایش‌دهنده قدرت ایمنی بدن هستند. گرده گل حاوی انواع متابولیت‌های اصلی و فرعی است که دارای خواص درمانی مانند خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدباکتریایی، ضدالتهابی، ضدسرطانی و ضدحساسیت است و می‌توان عملکرد بدن را تنظیم نماید. منبع: ویکیپدیا

در مان خانگی ریزش مو با گرده گل

در مان خانگی ریزش مو با گرده گل
در مان خانگی ریزش مو با گرده گل

شما میتوانید از گرده گل به دو صورت برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنید.

روش اول: شما با خوردن گرده گل می توانید مواد مغذی آن را از طریق معده و دهان جذب کنید. این مواد به تقویت ریشه مو کمک میکند . در صورتی که خوردن گرده گل به صورت دانه ای و طبیعی برای شما سخت است می توانید از آن در نوشیدنی ها و اسموتی ها استفاده کنید. شما میتوانید گرده گل و عسل را در یک لیوان آب گرم حل کرده و آن را میل کنید.

روش دوم: شما میتوانید گرده گل را به صورت پودر درآورد و یک قاشق غذاخوری پودر گرده گل را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده به صورت ماسک روی موی خود قرار دهید. بعد از 5 دقیقه باید مو را آبکشی نمایید . همچنین می توانید ترکیب عسل و گرده گل را با شامپوی خود نیز ترکیب کرده و در حمام استفاده نمایید .

خواص گرده گل برای تقویت مو ها

برای درمان ریزش مو با گرده گل یا سایر مواد مشابه، بهترین راه حل کردن گرده به همراه کمی عسل طبیعی در آب گرم و نوشیدن در هنگام ناشتا است. استفاده از گرده گل باعث میشود که موی شما شفاف تر شده و زیبایی خود را به خوبی نشان خواهد داد. برای خرید گرده گل طبیعی بهتراست که از فروشگاه های معتبر اقدام نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.