درمان خانگی ریزش مو با بره موم ، خواص بره موم برای تقویت

درمان خانگی ریزش مو با بره موم به دلیل وجود مواد مغذی موجود دربره موم به راحتی امکان پذیر است . برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که بره موم باعث رشد سلول های تقویت کننده و فعال در رشد مو میشود. اگرچه هنوز به صورت رسمی این موضع اعلام نشده است اما آزمایش های انجام شده باعث شده است که به خواص این ماده برای تقویت مو پی ببرند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه های ژاپن توسط کن کوبایاشی و همکارانشان، مشخص شد که بره موم روی موهای تراشیده شده یا اپیلاسیون شده تاثیر مثبت دارد. منبع : cosmeticsdesign-europe.com

درمان خانگی ریزش مو

ریزش مو! جمله ای که میتواند برای هر فردی ترسناک باشد. سالانه میلیارد ها تومان برای رفع مشکل ریزش مو در ایران هزینه می شود. در بررسی های صورت گرفته ریزش مو در مردان خیلی بیشتر از ریزش مو در زنان است، اما امروزه زنان نیز دچار ریزش مو شده اند و نکته جالب توجه این است که زنان بیشتر از مردان برای درمان ریزش مو هزینه می کنند.
کمبود مواد مغذی یک از دلایل اصلی برای ریزش مو در مردان و زنان است. برخی از افراد نیز مشکلات تیروئیدی دارند. با این حال همچنان دلیل اصلی ریزش مو و تاسی کشف نشده است. بررسی ها نشان می دهد که بالا بودن مقدار DHT می تواند منجر به تاسی شود. مطالعات نشان داده اند که تغذیه نامناسب و کمبود برخی مواد مغذی مانند بیوتین، پروتئین، روی و آهن می تواند باعث تاسی و لاغری شود.

تاثیر بره موم بر رشد مو

استفاده از بره موم باعث شده است که رشد مو در پوست مجدد آغاز شود. دانشمندان دریافته اند که پس از استفاده از بره موم تعداد سلول های ویژه درگیر در رشد مو به شدت افزایش یافته است. بر اساس آزمایشات انجام شده بره موم تاثیر بسیار خوبی در گردش مجدد موها و بهبود تاسی های ناشی از التهاب داشته است. بره موم دارای خواص ضد التهابی است که می تواند در درمان تاسی و بیماری های تاسی تاثیر گذار باشد.


مطالعه دیگری در سال 2016 منتشر شده که اثر بره موم را هنگامی که به عنوان یک ماده الویه همراه با روغن دانه اروکا ساتیوا استفاده شده است بررسی کرده است. از این ماسک به عنوان یک ماسک تقویت کننده نام برده شده است. منبع : bee-pollen-buzz.com

رشد و تقویت مو به کمک بره موم
رشد و تقویت مو به کمک بره موم

بر اساس نتایج بدست آمده در دانشگاه های ژاپن و همچنین این آزمایش مشخص شده که استفاده از بره موم نه تنها باعث رشد مجدد مو ها می شود، بلکه باعث افزایش طول مو، تقویت ریشه مو و منجر به افزایش فولیکول های مو و پوست سر نیز می شود. درنتیجه برای رشد مو و تقویت مو بسیار موثر است.

درمان ریزش مو با بره موم

یکی از اصلی ترین فواید بره موم برای مو این است که از ریزش مو جلوگیری می کند. ریزش و نازک شدن موها مشکل بزرگی برای بسیاری از خانم ها و آقایان است. مشخص شده است که برخی از انواع ریزش مو، نتیجه التهاب است. این امر محققان را بر آن داشته تا بره موم را به عنوان یک راه حل مورد بررسی قرار دهند؛ زیرا بره موم دارای خواص ضد التهابی است.

رشد و تقویت مو به کمک بره موم

محققان دریافتند که با استفاده از بره موم سلول هایی که باعث رشد مو میشوند، افزایش یافته اند؛ بنابراین، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از بره موم می تواند به تاسی کمک کند. مطالعه دوم که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد همچنین نشان داد که بره موم باعث افزایش طول مو و در نتیجه افزایش درصد فولیکول های مو می شود.

استفاده از بره موم برای رشد مجدد مو

با توجه به آزمایش های انجام شده همچنان استفاده از بره موم برای رشد مجدد در بین افراد خیلی مرسوم نیست. یکی از دلایل آن سخت بودن تولید ماسک بره موم توسط افراد است. در واقع مالیدن بره موم روی سر به صورت روزانه با توجه به ساختار آن برای برخی افراد همچنان سخت و غیر قابل باور است.
در طول سالهای گذشته ده ها آزمایش و مطالعه روی بره موم انجام شده است که خاصیت ضد التهابی بودن آن را تایید می کند. همچنین مشخص شده است که یکی از دلایل اصلی ریزش مو وجود بیماری های التهابی در پوست سر است. هرچه التهاب پوست سر شما کمتر باشد ریزش موی شما کمتر است.

درمان خانگی ریزش مو با بره موم

درمان خانگی ریزش مو با بره موم
درمان خانگی ریزش مو با بره موم

در حال حاضر هیچ شامپویی با بره موم در بازار وجود ندارد. بره موم به صورت خام سفت و بد مزه است. بره موم خام قابل خوردن نیست و همراه آن ناخالصی هایی از لانه زنبور وجود دارد. به همین دلیل آن را با روشهای سنتی فراوری کرده و به صورت عصاره درمی آورند. اگر میخواهید از بره موم برای درمان ریزش موی خود استفاده کنید باید آن را به صورت طبیعی خریداری کرده و ماسک موی خود را درست کنید.

نکات مهم در درمان خانگی ریزش مو با بره موم

  • مقدار بره موم مصرف در روز باید متناسب باشد. شما در روزمی توانید 10 الی 15 قطره از عصره بره موم را با شامپوی خود ترکیب کرده و موهای خود را با آن بشویید. دراین روش باید مو و پوست سره را به ارامی ماساژ دهید.
  • بره موم به شکل کپسول نیز قابل مصرف است. در صورتی که ریزش موی شما به صورت التهابی است شما می توانید روزانه 1000 تا 2000 میلی گرم ( 1 یا 2 عدد ) را به صورت کپسول مصرف کنید.
  • در صورتیکه از بره موم برای شست و شوی موی خود استفاده می کنید باید مواد شیمیایی که باعث التهاب پوست و موی سر می شوند را از خود دور کنید.
  • غذاهای سرشار از لیگنان مصرف کنید. لیگنان ها نشان داده اند که می توانند فرآیند DHT را مسدود و متوقف کنند. یکی از مواد آلی که داری لیگنان فراوان است ارده کنجد است.
  • از مکمل های کلاژن برای تقویت مو استفاده کنید.
  • سطح آهن خون را باید ازمایش کنید. آهن کم باعث ریزش مو می شود. میتوان از قرص های مکمل آهن برای تقویت استفاده کنید. ارده کنجد و شیره انگور مقدار آهن مناسبی دارند که برای بدن مفید است.
  • استفاده از بره موم برای تقویت و رشد مجدد مو باید در یک دوره 30 روزه انجام شود
  • شما میتوانید از گرده گل هم در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
نکات مهم در درمان خانگی ریزش مو با بره موم
نکات مهم در درمان خانگی ریزش مو با بره موم

رفع شوره سر با بره موم

استفاده از عصاره بره موم یا محصولات شوینده و لوسیون های مخصوص مو که حاوی بره موم هستند می توانند به رفع شوره سر کمک کنند. همچنین اگر موی سر به دلیل اگزما حساس شده باشد، مصرف شامپو بره موم به صورت بلند مدت، می تواند این مشکل را رفع کند.

عصاره بره موم به راحتی در بازاریافت می شود اما باید دقت داشته باشید که برای خرید عصاره بره موم طبیعی از فروشگاه های معتبر اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.