درمان خانگی دیابت با گرده گل

درمان خانگی دیابت با گرده گل در سال های اخیر به شدت مود توجه بیماران دیابتی قرارگرفته است . دلیل اینکار خواص درمانی بالای گرده است . گرده گل را می توان ترکیبی از شهر گل ، آنزیم ها ، عسل ، موم و ترشحات زنبور عسل دانست . زنبور های عسل گرده گیاهان را جمع کرده و آن را به داخل کندوی عسل میبرند. در آنجا این گریه ها ذخیره شده و به عنوان غذای کلونی زنبور ها استفاده می شود .

بر اساس تحقیقات انجام شده گرده گل همانند دیگر محصولات تولید شده توسط زنبور عسل مانند عسل ، بره موم و ژل رویال خاصیت درمانی زیادی دارد. گرده گل سرشار از مواد مغذی ، اسید های آمینه ، ویتامین ها ، لیپیدها و بیش از 250 ماده فعال دیگر است .منبع : healthline.com

خواص درمانی گرده گل زنبور عسل

خاصیت درمانی گرده گل به قدری بالا است که حتی در کشور های توسعه یافته نیز از آن به عنوان دارو استفاده می شود. بر اساس اطلاعات منتشر شده وزارت بهداشت آلمان گرده گل را به عنوان یک دارو به رسمیت می شناسد.
گرده گل به صورت خوراکی دارای بیشترین کاربرد است. این گرده بیش از 250 ماده فعال بیولوژیکی از جمله پروتئین ها ، کربوهیدرات ها ، لیپید ها ، اسید های چرب ، ویتامین ها ، ومواد معدنی ، آنزیم ها و آنتی اکسیدان های مختلف را شامل می شود .

دانه های گرده گل که توسط زنبور ها تولید می شود حاوی مواد زیر هستند :

  • کربوهیدرات 40 درصد
  • پروتئین 35 درصد
  • آب 4 الی 10 درصد
  • چربی 5 درصد
  • سایر مواد 5 الی 15 درصد

این نکته را نباید فراموش کنیم که مقدار این مواد به نوع گل و فصل جمع آوری گرده گل دارد و در همه مدل های گرده گل این درصد ها یکسان نیست . به عنوان مثال گرده گل جمع اوری از درخت کاج تنها 7 درصد پروتئین دارد اما گرده گل جمع آوری شده از درخت خرما بیش از 35 درصد پروتئین دارد. همچنین گرده های گلی که در فصل بهار جمع آوری می شوند نسبت به فصل تابستان اسید آمینه های بیشتری را دارند .

بهبود قند خون با گرده گل

گرده گل دارای طیف گسترده ای از آنتی اکسیدان ها است . یکی از فعالیت های مهم آنتی اکسیدان ها در بدن این است که در برابر مولکول های مضر ماده ای به نام رادیکال را آزاد میکنند. این رادیکال ها باعث کنترل بیماری هایی مانند سرطان و دیابت می شوند.
بر اساس آزمایش هایی که انجام شده است گرده گل می تواند التهاب های مزمن را کاهش دهد و باکتری های مضر را از بین ببرد. همچنین قاببلیت مبارزه به عفونت ها و گسترش تومور ها را دارد . در خصوص گرده گل این نکته را به یاد داشت که نمیتوان به صورت قطع گفت که کرده گل مربوط به کدام گل است مگر اینکه کندو ها در یک مزرعه وسیع چند ده هکتاری از یک محصول باشند و زنبور ها فقط از آن گل ها تغذیه کنند .
گرده گل در صورتیکه در حد استاندارد و مشخص شده زیر نظر پزشک معالج و پزشک تغذیه استفاده شود می تواند تاثیر زیادی روی سلامتی بدن بگذارد. حتی مصرف متعادل گرده گل می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را به شدت کاهش دهد .گرده گل می تواند سطح کلسترول LDL را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد .
همچنین گرده گل باعث تقویت ویژه عملکرد کبد شده و سموم مختلف مانند مالون دی آلدئید و اروه را از بدن شما دفع میکند .
در خصوص عملکرد ضد التهابی کرده گل تحقیقات زیادی انجام شده . گرده کل می تواند حتی تا 75 درصد التهاب های ایجاد را کاهش دهد. اثر ضد التهابی این محصول با داروهایی مانند فنیل بوتازون، ناپروکسن ، آنالژین مقایسه شده و این اطلاعات به دست آمده است .

بهبود قند خون با گرده گل
بهبود قند خون با گرده گل

درمان خانگی دیابت با گرده گل

گرده گل می تواند انرژی بیماران دیابتی را افزایش دهد. اغلب بیماران دیابتی خسته هستند و نمی توانند کالری کافی برای سوزاندن را دریافت کنند . گرده گل این انرژی را بدن این افراد باز می گرداند. به این نکته توجه داشته باشید که گرده گل را حتی ورزشکاران حرفه ای برای افزایش ذخیره انرژی مورد نیاز خود نیز مصرف می کنند .
مهمترین عامل در کنترل دیابت داشتن سبک و شیوه زندگی سالم است. با استفاده از گرده گل در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش شما می توانید به راحتی دیابت خود را کنترل کنید . گرده گل را می توان به صورت مستقیم و به عنوان مکمل غذایی مصرف کرد .
مصرف گرده گل بر اساس مقدار دوز روزانه و با توجه به وزن و جنسیت شخص مصرف کننده تعیین می شود. برای این کار بهتر است که با پزشک تغذیه خود مشورت کنید . یک دوره درمانی گرده گل برای دیابت ممکن است در 16 هفته انجام شود .

مضرات استفاده از گرده گل

استفاده بی رویه و با دوز بالا گرده گل می تواند باعث بروز بیماریهای قلبی شده و چربی خون و کلسترول را افزایش دهد .
گرده گل باید به صورت طبیعی جمع آوری شده باشد . گرده گل هایی که با مواد شیمیایی ترکیب شده اند برای افراد دیابتی ضرر دارند.

خرید گرده گل طبیعی

نوع و روش تغذیه زنبور عسل تاثیر مستقیم روی کیفیت گرده گل دارد. قبل از خرید گرده گل طبیعی از سالم بودن زنبور ها و با کیفیت بودن محصولات فروشگاه اطمینان حاصل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.