خرید عسل طبیعی

مهم ترین نکته هنگام خرید عسل طبیعی شناخت نیاز خود از خرید عسل و سپس انتخاب عسل مناسب و با کیفیت است. که در هردو موضوع شما را راهنمایی میکنیم.

عسل طبیعی چیست؟

عسل طبیعی حاصل تغذیه زنبور عسل از شهد گل ها (شهد، مایعی درون گل است که برای هر گل میزان و ویژگی متفاوتی دارد) و گرده گل ها (ماده تکثیر جنسی که روی پرچم گل قرار دارد) و جمع آوری آنها به شکلهای مختلف و همچنین ترشحات بدن خود زنبور است.

عسل نارس چیست؟

زنبور عسل، عسل طبیعی را طی یک فرایند نسبتا طولانی با خوردن چندباره و برگرداندن به محل ذخیره سازی آن در موم ایجاد میکند. طی این فرایند رطوبت آن کم و کمتر و آنزیم های عسل بیشتر و بیشتر میشود. به همین علت عسلی که زود برداشت شود را عسل نارس میگویند. این عسل درصورت برداشت به سرعت خراب میشود.

خواص عسل طبیعی؟

خواص درمانی عسل طبیعی بسیار گسترده است و در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرید. همچنین از جمله خواص عسل افزایش سلامت عمومی بدن است. تلاش ما این است که فقط اطلاعات مستند به شما ارائه کنیم. برای آشنایی با خواص عسل میتوانید به منوی اصلی>آموزشگاه> عسل درمانی مراجعه نمایید.

استفاده از عسل برای درمان و پیشگیری از بسیاری بیمارای های پیچیده و سخت درمان به عنوان داروی اصلی یا مکمل به اثبات رسید است. همچنین خواص درمانی عسل باعث شده در ادیان مختلف به یک ماده مقدس تبدیل شود.

سوال اینجاست: اگر بتوانیم با خواص عسل طبیعی از دچار شدن خودمان یا عزیزان و اعضای خانواده خود به رنج و سختی بیماری هایی مانند سرطان و… پیشگیری کنیم یا با کمک خواص درمانی عسل طبیعی باعث درمان بیماری خود بشویم آیا در اصلاح سبک زندگی و جایگزین کردن این شیرینی شفا بخش با شکر و سایر طعم دهنده های مصنوعی (که عوارض آنها برای سلامتی به اثبات رسیده) باز هم تعلل میکنیم؟

قبل از خرید عسل باید بدانید

  • عسل طبیعی فقط و فقط از طریق آزمایش در آزمایشگاه مورد تایید استاندارد قابل تشخیص است.
  • طعم رنگ مزه و بوی عسل به هیچ عنوان به تنهایی نمیتواند تعیین کننده کیفیت عسل باشد.
  • اسامی عسل ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و فرایند تولید عسل در درجه اول باید بررسی شود.
  • دانش و تجربه زنبوردار از مهمترین عوامل در تولید کیفیت عسل طبیعی محسوب میشود.
  • حتما نباید یک زنبوردار، سو نیت داشته باشد تا کیفیت عسلش آسیب ببیند. گاهی بخاطر عدم تسلط به دانش زنبورداری کیفیت عسل ممکن است به شدت آسیب ببیند.
 

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...